недела, 14 април 2024

Улични кучиња искасаа три лица во Скопје

Во текот на вчерашниот ден три лица од Скопје пријавиле дека биле каснати од кучиња скитници.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопштија од МВР, на 20.02.2024 во 11.40 часот во полициската станица Аеродром К.Д.(34) од Скопје, пријавила дека на ул. Владимир Комаров била касната од куче скитник.

Нешто подоцна во 14.00 часот во pолициската станица Гази Баба Н.П.(62) од Скопје пријавила дека на ул. Финска била касната од куче скитник.

Истиот ден во 18.30 часот во pолициската станица Карпош П.В.(53) од Скопје пријавил дека на ул. Скупи бил каснат од куче скитник.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ