петок, 1 март 2024

Уличен дефект остави без вода дел од Сарај

Поради уличен дефект на улицата 6 број 17 во Сарај, прекинато водоснабдување имаат корисниците на дел од оваа улица, информираат од ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до санирање на дефектот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ