петок, 21 јуни 2024

Украинската војска: Градот Днепар е нападнат со 16 ракети и 20 дронови

Објавено на

часот

Сподели

Украинската противвоздушна одбрана за време на ноќниот напад уништи четири крстосувачки ракети и 20 нападни беспилотни летала Шахед, се наведува во соопштението.

Не се соопштени други детали.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ