недела, 14 април 2024

Украдени 30.000 евра од куќа во Кавадарци

Објавено на

часот

Сподели

Кражбата била извршена во куќата на Ќ.А. (60) на ул. Никола Карев, меѓу 9.30 и 11.30 часот.
Според СВР Велес, крадецот влегол во куќата откако го скршил стаклото од кујнскиот прозорец. Пребарувал и ги нашол парите во една од собите. Увид на местото на настанот извршила екипа на кавадаречката полиција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ