недела, 14 април 2024
Време

УХМР: Нов влажен бран, од утре дожд и снег на повисоките планини

Под влијание на нов влажен бран утре попладне и во вторник времето ќе биде облачно, на повеќе места со врнежи од дожд.

Објавено на

часот

Сподели

Наместа врнежите ќе бидат обилни (над 25 l/m2) и поројни. Температурата во вторник ќе биде во опаѓање, а на планините и во некои од повисоките места врнежите ќе бидат претежно од снег.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ