среда, 12 јуни 2024

УХМР најавува пороен дожд и грмежи сѐ до четврток, стабилизирање на времето од петок

Во текот на оваа недела нѐ очекува честа појава на пороен дожд и грмежи сѐ до четврток, особено во попладневните часови, соопштија од УХМР.

Објавено на

часот

Сподели

Од УХМР велат дека локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и изолирана појава на град.

Стабилизирање на времето се очекува од петок.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ