недела, 3 март 2024

Угинато мече на патот низ Националниот парк Шар Планина

Утрово на едиствениот телефонски број 112 било пријавено дека има угинато мече на локалниот пат кон селото Вејце. Според Центарот за управување со кризи, најверојатно мечето било прегазено од возило.

Објавено на

часот

Сподели

ЦУК информира дека екипа на МВР изврши увид на местото на несреќата, а безживотното тело на мечето е предадено на Агенцијата за храна и ветеринарство за дополнителни анализи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ