сабота, 22 јуни 2024

УЕФА и Јуве се договорија, италијанскиот клуб нема да игра во Европа следната сезона

Објавено на

часот

Сподели

„Кориере дело Спорт“ објави дека Јувентус побарал, а УЕФА прифатила да бидат исфрлени од Конференциската лига оваа сезона.

УЕФА требаше да го казни Јувентус поради финансиските малверзации, а кога веќе се во Конференциската лига, клубот сметаше дека најдобро е сега да ја издржат казната. Тоа е најбезболната опција.

Европската куќа на фудбалот го прифатила предлогот на Јувентус и клубот од Торино нема да игра во Европа идната сезона.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ