вторник, 5 март 2024

Удрил во мотоциклист и избегал, полицијата го стигна

Објавено на

часот

Сподели

„Сообраќајната несреќа се случила помеѓу моторцикл БМВ со кавадаречки регистарски ознаки, управуван од В.К.(57) од Кавадарци и патничко моторно возило голф со кавадаречки регистарски ознаки управувано од М.М.(25) од Кавадарци, кое го напуштило местото на настанот, но по преземени мерки било пронајдено од страна на полициски службеници, наведуваат од МВР.

Мотоциклистот по несреќата со тешки телесни повреди е пренесен во Општата болница Кавадарци. Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кавадарци“, информира МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ