понеделник, 4 март 2024

Удинезе го победи Јувентус во Торино (ВИДЕО)

Јувентус го губи чекорот со Интер, по ремито трет меч по ред е без победа, овојпат загуби на свој терен од Удинезе со 1-0.

Објавено на

часот

Сподели

По ремито со Емполи и поразот од Интер, Јуве денеска целеше на враќање на победите, но ништо од тоа, тимот на Алегри остана без бодови на свој терен против Удинезе.

Клучниот момент се случи во 25. минута кога Џанети најдобро се снајде во шеснаесетникот на Јуве и даде гол за водство на Удинезе од 1-0, што на крајот се покажа и како конечен резултат.

Фудбалерите на Јувентус имаа доволно време да дојдат барем до реми, но не успеаа да го најдат патот до мрежата на гостите.

Јувентус има седум бода помалку од лидерот Интер кој има и натпревар помалку.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ