сабота, 22 јуни 2024

Уценет со10 илјади евра за молк дека имал љубовница

Објавено на

часот

Сподели

Во периодот од април 2022 година до април 2023 година, пријавените повеќе пати уценувале 50-годишен жител на Гостивар дека видео разговорите и разменетите пораки со второпријавената, со која бил во љубовна врска, ќе ги пратат на неговото семејство.

Со ваквите дејства тие го принудиле во неколку наврати да им исплати вкупно 10.000 евра преку брз трансфер на пари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ