сабота, 25 мај 2024

Ученик во ОУ во Влае претепал ученици и наставничка

Денеска во 11,30 часот во СВР Скопје е пријавено дека во основно училиште „Димо Хаџи Димов“ во  населбата Влае, ученик физички нападнал ученици и наставничка која, според интервенцијата на медицинската екипа, добила полесна повреда.

Објавено на

часот

Сподели

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Се работи за ученик од Битола без родители, помал од 14 години, а во Скопје престојува во мал групен дом. Социјални работници и психијатар веќе извршиле разговор со детето.  По редовните контроли на психијатрија му била препишана терапија која детето мора да ја прима. Стручни лица предложиле итна хоспитализација на детето.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ