четврток, 20 јуни 2024

Уапсени две лица за изнуда во Скопје

Објавено на

часот

Сподели

Од слобода се лишени К.С. (28) и Д.Н. (42) од Скопје поради основи на сомнение за сторено кривично дело изнуда по член 258 од Кривичниот законик. Тие неколку пати со закани и употреба на сила изнудувале пари од 34-годишно машко лице од Скопје. Денеска на оштетениот му го одзеле клучот од неговиот автомобил, по што веднаш се лишени од слобода и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, велат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ