четврток, 30 мај 2024

Уапсен 73-годишен крушевчанец, дома чувал оружје и дрога

ОВР Крушево уапсила 73-годишен крушевчанец во чиј дом завчера биле пронајдени оружје и дрога. Тој бил приведен во полициската станица Прилеп и против него ќе бидат поднесени соодветни пријави, информираа од МВР.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

„На 15 април 2024, полициски службеници од ОВР Крушево го лишиле од слобода В.Ц.(73) од Крушево. При претрес во неговиот дом во село Кошино, општина Долнени, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени пиштол, рамка со куршуми, марихуана, грутчеста материја, пари во различни апоени и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривични дела. Лицето било приведено во полициската станица Прилеп и по целосно документирање на случајот, против него ќе следуваат соодветни пријави“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ