сабота, 24 февруари 2024

TВ Клан Македонија добива сопственик од Косово

Телевизија Клан Македонија има нов сопственик кој ќе биде официјализиран наскоро, јавува агенцијата ИНА. Компанијата Деволи од Косово ја купи телевизија, така што оваа компанија, по Клан Косово, сега ќе биде сопственик и на Клан Македонија, дознава ИНА.

Фото: ИНА

Објавено на

часот

Сподели

Според агенцијата, како купувачи се споменуваат и други акционери, но она што е познато е дека во раководството на оваа телевизија ќе биде познатиот естраден менаџер Фатон Шоши.

ТВ Клан Македонија досега беше дел од Клан Албанија во сопственост на бизнисменот Александар Франгај, како и со акции на локална компанија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ