недела, 26 мај 2024

Tурчинка нападнала полицаец на аеродромот во Скопје

Вчера на Меѓународниот аеродром Скопје, полициски службеници ја лишиле од слобода Е.Б. (36) од Република Турција затоа што околу 19 часот го нарушила јавниот ред и мир и физички нападнала полициски службеник кој извршувал службени дејства.

Објавено на

часот

Сподели

Лицето било спроведено во полициското одделение Петровец за понатамошна постапка.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ