вторник, 18 јуни 2024

Турчин управувал возило во државава со фалц зелен картон

Денеска во 00.45 часот на Граничниот премин Деве Баир, полициски службеници го лишиле од слобода И.Д.(50) од Република Турција, затоа што при извршена пасошка контрола и проверки било констатирано дека меѓународната зелена карта за осигурување на возилото кое го управувал, била фалсификувана.

Објавено на

часот

Сподели

Тој бил предаден на полициски службеници од полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ