сабота, 24 февруари 2024
Лига на шампиони

Тухел: Добро го анализиравме Манчестер Сити, знаеме што да очекуваме

Објавено на

часот

Сподели

Тухел доби подарок четвртфинале во Лигата на шампионите откако Нагелсман беше отпуштен од кормилото на Баерн Минхен. Нешто слично беше кога седна и на клупата на Челси, тогаш ја освои Лигата на шампионите.

„За утрешниот меч го анализиравме Сити во изминатите недели. Јас бев активен таму и во лигата како тренер. Мислам дека знаеме што да очекуваме. Сакаме да не им дозволиме да доминираат“, вели Тухел.

„Пеп Гвардиола на своите тимови им дава свој стил. Тоа што тој го прави е посебно. Ние ќе се обидеме да најдеме решенија со и без топка. Потребен ни е комплетен перформанс“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ