четврток, 22 февруари 2024

Тројца прилепчани се шетале со марихуана во џеб

Денес на ул. Прилепски бранители во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Е.Б.(35), О.М.(39) и Б.Е.(34), сите од Прилеп, затоа што при преглед кај нив, кај Б.Е. била пронајдена и одземена марихуана.

Објавено на

часот

Сподели

По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ