четврток, 29 февруари 2024

Тројца гостиварци продавале кокаин, полицијата ги фати и ги уапси

Објавено на

часот

Сподели

„Синоќа во 22 часот од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар на улица „Илинденска“ во Гостивар од слобода се лишени Д.Н.(29) од Гостивар, А.Ш.(31) од с.Лакавица и А.Б. (32) од село Здуње. Како што соопшти МВР, кај Д.Н. и кај А.Ш. биле пронајдени и одземени две ќеси со кокаин, а кај А.Б. е пронајдена и одземена поголема сума на пари во различни валути. Лицата се приведени и по документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок“, соопштија од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ