четврток, 23 мај 2024

Тројца малолетници во височина фрлиле друг малолетник и тешко го повредиле

СВР Тетово поднесе кривична пријава против тројца малолетници од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

Објавено на

часот

Сподели

На 1 април во основно училиште во Тетово, пријавените фрлиле во височина друг малолетник, кој при падот се здобил со тешки телесни повреди.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ