четврток, 23 мај 2024

Тројца измамници нуделе евтини градежни материјали и заработиле кривични пријави

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Б.А. (37) од Скопје, А.В. (33) и И.С. (37), двајцата од Пробиштип, поради постоење сомневање за сторени повеќе кривични дела „измама“. Тие, во текот на јануари и февруари, сe јавувале на мобилни телефони на повеќе граѓани од Охрид и Струга, претставувајќи се лажно како вработени во градежни фирми и им нуделе градежни материјали по поевтини цени.

Објавено на

часот

Сподели

На тој начин, пријавените се стекнале со противправна имотна корист од 281.600 денари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ