понеделник, 15 април 2024

Трипл-дабл на Дончиќ, но убедлив пораз на Далас во Бостон (ВИДЕО)

Далас со 138-110 загуби на гостувањето кај Бостон, Лука Дончиќ имаше одличен меч, но тоа не помогна да се избегне пораз.

Објавено на

часот

Сподели

Бостон одигра доминантна партија, водеше во текот на целиот меч и на крајот заслужено се радуваше на убедлив триумф од 28 поени разлика.

Лука Дончиќ беше најдобар поединец на мечот постигнувајќи 37 поени, имаше 12 скокови и 11 асистенции. Во составот на Бостон најдобар беше Тејтум со 32 поени.

Резултати:
Детроит – Кливленд 100-110
Филаделфија – Шарлот 121-114
Бостон – Далас 138-110
Торонто – Голден стејт 105-120
Мемфис – Портланд 92-122
Минесота – Сакраменто 120-124
Њу Орлеанс – Индијана 129-102
Чикаго – Милвоки 97-113
ЛА Клиперс – Вашингтон 140-115

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ