понеделник, 20 мај 2024

Три важни бода за Аталанта од гостувањето во Салерно (ВИДЕО)

Аталанта со пресврт дојде до победа на гостувањето кај Салернитана од 2-1, исклучително значајни три бода за тимот од Бергамо во борбата за место кое води во Лигата на шампионите.

Објавено на

часот

Сподели

Аталанта му гостуваше на веќе испаднатиот тим на Салернитана и требаше да ги впише планираните три бода од овој дуел, тоа се случи, но не беше едноставно.

Салернитана поведе уште во 18. минута го гол на Чауона. Тоа беше и резултатот од првото полувреме, 1-0 за домаќините.

Домаќините водството го држеа до 57. минута кога по асистенција со глава на Пашалиќ, Скамака изедначи на 1-1.

Шест минути подоцна Копмајнерс со удар од далечина погоди за комплетен пресврт и победа на Аталанта од 2-1.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ