петок, 21 јуни 2024

Трапановски се сели во Данди, трансферот е договорен

Нов македонски фудбалер се сели во шкотското првенство, Кристијан Трапановски од Шкупи оди во Данди јунајтед.

Објавено на

часот

Сподели

Данди и Трапаноски се договориле за двегодишна соработка, до јуни 2026 година, со опција за продолжување на уште една сезона.

Закажани се и лекарските прегледи, се чека фудбалерот да ја добие работната дозвола, по што трансферот ќе биде комплетиран.

Трапановски во Данди пристигнува како слободен играч. Во Шкотска веќе играат Бојан Миовски за Абердин и Давор Здравсковски за Мадервил.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ