петок, 1 март 2024
Македонецот беше подобро оценет од Португалецот

Трајковски и Ал Феиха им откинаа два бода на Роналдо и Ал Наср

Објавено на

часот

Сподели

Александар Трајковски со неговата Ал Феиха му нанесоа удар на Ал Наср, му откинаа два бода на тимот на Роналдо кој се бори за титулата.

Двете седмици, Трајковски и Роналдо го одиграа целиот натпревар.

По крајот на мечот македонскиот фудбалер доби повисока оценка од Португалецот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ