недела, 23 јуни 2024

Толпа на концерт во Русија скандираше против Путиновата војна во Украина (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Во видеото објавено на Твитер, од профилот пинов-Русија, може да се слушне како публиката на рускиот бенд Кис-Кис едногласно заглушувачки скандира. Според објавата, скандирањето на толпата е порака со која се спротивставуваат на Путиновата брутална и повеќемесечна инвазија на источноевропскиот сосед.

„Санкт Петербург на концертот на групата Кис-Кис едногласно ја отфрли војната“, се вели во објавата, преведена од шпански.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ