недела, 14 април 2024

TМРО: Сестрата на координаторот на пратеничката група на СДСМ избрана во Судскиот совет

Објавено на

часот

Сподели

„Изборот за член на советот на сестрата на координаторот на пратеничката група на СДСМ е во најмала рака непотизам, но очигледно бродот на правдата е одамна тргнат надолу и неговото сопирање е невозможно, ниту пак има кој да го сопре“, се вели во реакцијата на ТМРО. 

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ