недела, 3 март 2024
Не се ниту тренерите, ниту фудбалерите

Тијаго Силва го посочи проблемот на Челси

Објавено на

часот

Сподели

Новиот сопственик на Челси, Тод Боли вложи огромни пари во нови засилувања, но сините имаат очајна сезона.

Некои медиуми и претходно пишуваа за пренатрупаноста од играчи во Челси и нестратегиско купување, пример сините немаат напаѓач, а донесоа толку многу фудбалери.

„Не можеме да ги обвинуваме тренерите ако и ние не преземеме одговорност. Ова е тежок момент за Челси, многу промени… имаме многу добри фудбалери, но исто така имаме и играчи кои не се среќни“, вели Тијаго Силва.

„Потребна ни е стратегија за да не ја направиме истата грешка следната сезона“.

Немањето на стратегија е основниот проблем за Челси. Има играчи кои се квалитетни, но за нив нема место ниту на клупата, па незадоволството кај нив се шири низ соблекувалната и целата атмосфера во тимот е токсична. Сето тоа се одразува врз игрите и резултатите.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ