недела, 3 март 2024
Голема полициска акција

„Тигрите“ влегоа во Грчец, се апсат осомничени за убиства и дрога

Полицијата утринава врши серија претреси и апси членови на криминален клан од Грчец, кои се поврзани со трговија со дрога и убиства. Претреси се прават во Грчец, Дуќанџик, Чаир и други локации. Според информации на МКД.мк веќе има неколкумина уапсени, а акцијата е во тек.

Објавено на

часот

Сподели

Во текот на денот, по завршување на акцијата, се очекуваат повеќе детали од полицијата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ