понеделник, 27 мај 2024

Тежок пораз на Ѓоковиќ во Рим

Новак Ѓоковиќ доживеа елиминација од мастерс турнирот во Рим, српскиот тенисер загуби убедливо од Чилеанецот Алехандро Табило.

Објавено на

часот

Сподели

Мечот траеше нешто помалку од 70 минути, а Ѓоковиќ освои само пет гејма.

Во првиот сет Табило беше подобар со 6-2, а во вториот со 6-3.

Ова беше еден од најубедливите порази на Новак Ѓоковиќ во кариерата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ