четврток, 20 јуни 2024

Тешко повредени велосипедист и управител на тротинет

Во Тетово вчера на крстосницата на улицата „29 Ноември“ и „Благоја Тоска“, патничко возило „голф“ удрило во велосипед управуван од Л.Л. (40) од Тетово. Шоферот на возилото избегал, а велосипедистот добил тешки телесни повреди. 

Објавено на

часот

Сподели

Вчера во Прилеп С.М. (50), кој управувал електричен тротинет, тешко се повредил откако паднал на коловозот.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ