вторник, 5 март 2024
На магистралниот пат Делчево-Кочани

Тешко повреден возач на „ауди“, излетал од пат и удрил во паркиран автомобил

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 07.50 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на магистралниот пат Делчево-Кочани, кај с.Истибања, виничко, патничко моторно возило „ауди“ со кочански регистарски ознаки, управувано од С.А.(34) од Кочани, излетало од коловозот и удрило во паркирано патничко моторно возило „мазда“ со винички регистарски ознаки. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општата болница Кочани“, велат од Министерството за внатрешни работи (МВР).

 Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Виница.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ