понеделник, 17 јуни 2024

Тешко повреден тракторист во Валандово

Во атарот на селото Чалакли, Валандовско, трактор „ИМТ 533“ со полуприколка, управуван од А.П. (48) од село Балинци, излетал надвор од коловозот. Во несреќата тешки телесни повреди добил возачот, констатирани во Општата болница Гевгелија.

Објавено на

часот

Сподели

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Валандово.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ