сабота, 24 февруари 2024

Teшко повреден рудар во Пробиштип

Во полициската станица Пробиштип, од Јавна здравствена установа „Нада Михајлова“ во Пробиштип било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен А.Н. (37) од село Стрмош, пробиштипско.

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, тој се здобил со повредите при извршување работни задачи во рудник во пробиштипско. Извршен бил увид.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ