понеделник, 15 април 2024

Тешка сообраќајка на патот Штип-Велес, едно лице загина

Објавено на

часот

Сподели

Според првичните информации, двете повредени лица во сообраќајната несреќа се хоспитализирани во Општата болница во Велес.

Несреќата се случила околу 18.20 часот, меѓу две возила „сузуки“ со светиниколски и бмв со радовишки регистерски таблички. Во тек е увидот на местото на несреќата од страна на истражните органи, а во моментов во прекин е и сообраќајот на овој експресен пат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ