вторник, 21 мај 2024

Тешка сообраќајка кај Костурино, загина пешак

Р.С. (44) од село Јосифово загина која синоќа како пешак одела покрај регионалниот пат Струмица – Валандово, пред село Костурино, Струмичко. Во неа удрило патничко возило „фолксваген пасат“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.М. (46) од село Куклиш.

Објавено на

часот

Сподели

По несреќата Р.С. била пренесена во Медицински центар Струмица, каде што од лекар била констатирана смрт. Увид на местото на несреќата извршила екипа на Полициската станица Струмица.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ