вторник, 5 март 2024

Тешка сообраќајка кај каменоломот на патот Гостивар-Маврово

Сообраќајот на магистралниот пат Гостивар-Кичево е во целосен прекин поради сообраќајна незгода. Сообраќајката која се случила рано утрово е во близина на каменоломот.

Објавено на

часот

Сподели

Од Авотмото сојузот на Македонија (АМСМ) соопштија дека од 7.15 часот сообраќајот е во прекин во двата правци.

Засега нема информации дали има загинати и повредени во несреќата, повеќе информации во текот на денот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ