четврток, 13 јуни 2024

Терористички напад во Германија, исламист со нож упадна на собир (ВИДЕО)

Конзервативниот политичар и антиисламски активист Михаел Штурценбергер беше избоден со нож за време на јавен собир во Манхајм.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

И еден полицаец е прободен со нож во вратот. Напаѓачот бил убиен од полицијата.

На видеата објавени на социјалните мрежи се гледа исламистот како упаѓа на собирот и ги напаѓа присутните, некои ги удира, некои ги промашува додека замавнува со ножот, некои се ранети.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ