вторник, 28 мај 2024

Теодосиќ е суспендиран за дивеењето во Истанбул (ВИДЕО)

Ѕвездата на Црвена звезда, искусниот Милош Теодосиќ е казнет од Евролигата поради неговото однесување кон судиите на мечот против Ефес.

Објавено на

часот

Сподели

На мечот меѓу Ефес и Црвена звезда, Теодосиќ најпрво направи фаул, потоа влезе во вербален дуел со играч на Ефес, па почна да вика и на судијата кој му додели техничка грешка.

Поради неговото недолично однесување, Евролигата му врачи суспензија од два натпревари и парична казна од 15.000 евра.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ