вторник, 28 мај 2024

Тен Хаг урна уште еден негативен рекорд во Манчестер јунајтед

Ерик тен Хаг продолжува да испишува негативна историја во Манчестер јунајтед, денешниот пораз од Кристал Палас значеше уште еден рекорд од оние лошите.

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер јунајтед за првпат во својата историја загубил 13 натпревари во една сезона од Премиерлигата.

Црвените ѓаволи првпат примиле 81 гол во една сезона од сезоната 1976-77. А имаат уште три натпревари до крајот на сезоната, што значи дека оваа бројка може да стане само полоша.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ