понеделник, 15 април 2024

Темелков: Време е и нас среќата да нѐ погледне

Објавено на

часот

Сподели

Темелков и овојпат се надева дека селекцијата носена од нашите фантастични навивачи ќе успее да ја обезбеди победата, која ќе биде втора на овој шампионат.

„По тешкиот пораз од Германија во Ниш, мислевме дека такво нешто повеќе нема да ни се случи. Но се повтори. Нашата публика заслужува да направиме сѐ што е до нас. Повторно и денеска да дадеме сѐ од себе, и психички и физички да влеземе во дуелот со Полска. Оптимисти сме, анализираме, разговараме, се подготвуваме за победа. Се надевам дека е време и нас среќата да нѐ погледне. И тоа не само поради за нас, туку и поради фантастичната публика, која ќе биде со нас“, изјави Темелков.

Македонија ја победи Полска на СП во Хрватска во 2009 година.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ