вторник, 28 мај 2024
Парламентарни избори 2024

Taравари разговарал со посредникот за уставни измени Питер Ванхојте

Еден од лидерите на коалицијата Вреди, Арбен Таравари објаи дека имал средба со диломатот Питер Ванхојте. Во своето соопштение потсетува дека Ванхојте има мандат од ЕУ како посредник за уставни измени.

Објавено на

часот

Сподели

Во соопштението со наслов „Таравари се сретна со европскиот емисар Питер Ванхоуте – Европскиот пат на земјата ќе биде во сигурни раце“, се наведува дека станува збор за „добра и продуктивна средба“.
Инаку, Питер Ванхојте минатата деценија беше олеснувач во т.н. Пржински преговори за излез на Македонија од тогашната политичка криза
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ