четврток, 30 мај 2024

Таравари ги откажа денешниот и утрешниот митинг, причина е тешка сообраќајка во која загина млад гостиварец

Митингот на Коалицијата Влен (Вреди) што требаше да се одржи вечерва во Гостивар во 20:30 часот е одложен. И утре нема да има активности на претседателскиот кандидат од оваа коалиција, Арбен Таравари.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат од Изборниот штаб на Коалицијата Влен (Вреди), одложувањето е поради тоа што денеска во сообраќајна несреќа загина младиот гостиварец Е.А.

Од партијата изразуваат сочувство до семејството, пријателите и сите жители на Гостивар

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ