понеделник, 15 април 2024
Куп на Италија

Свирежите од навивачите како да ги разбудија фудбалерите, Киеза и Влаховиќ го однесоа Јуве на чекор до финале (ВИДЕО)

Јувентус го совлада Лацио со 2-0 во првиот натпревар во полуфиналето во Купот на Италија, Киеза и Влаховиќ обезбедија солидна предност пред реваншот во Рим.

Објавено на

часот

Сподели

„Старата дама“ е во резултатска криза па откако вечерва резултатот на полувремето против Лацио во Купот на Италија беше 0-0, навивачите со свирежи ги испратија фудбалерите и Макс Алегри во соблекувалната.

Ова како да ги разбуди играчите во продолжението од мечот, па Киеза во 50. минута погоди за 1-0, а Влаховиќ во 64. минута зголеми на 2-0.

Јувентус до крајот имаше шанси и за поубедлива победа, но и вака си обезбеди солидна предност пред реваншот во Рим.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ