недела, 21 април 2024

Свирепо убиство во српска Јагодина

Објавено на

часот

Сподели

 

Куќата во која била најдена обезглавената жена со нејзиниот тешко повреден син

Свирепо убиство попладнево ги потресе жителите на српска Јагодина, јавува дописникот на Блиц. Полицијата во домот на една 60-годишна жена го пронашла нејзиното обезглавено тело, а до неа лежел тешко повреден нејзиниот 31-годишен син. Како што информира српската полиција, синот имал неколку убоди во градниот кош, но сепак успеал да побара помош.
Кога пристигнале полицајците, го затекнале помладиот син како спие на горниот кат од куќата. Како што пренесува дописникот на Блиц од Јагодина, засега полицијата не пронашла никакви траги и не дава никакви детали.
Повредениот син, кој ги повикал, според информациите се бори за живот во локалната болница.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ