недела, 21 април 2024

Суарез во 95. минута го спаси Интер Мајами од пораз (ВИДЕО)

Интер Мајами одигра 2-2 на гостувањето кај Нешвил во меч од КОНКАКАФ шампионскиот куп, головите ги постигнаа Меси и Суарез.

Објавено на

часот

Сподели

Интер Мајами имаше негатива од два гола, во 52. минута Меси со убав го од далечина намали на 2-1.

Пред самиот крај на мечот, во 95. минута Луис Суарез реализираше за конечни 2-2.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ