сабота, 20 април 2024

Студенти во Прага скокале од зградата за да побегнат од масовниот убиец (ВИДЕО)

Во нападот што вчера попладне се случи на факултет во центарот на Прага загинаа 14 лица, меѓу кои и напаѓачот, а повеќе од 30 се повредени. Тоа е најлошото масовно пукање во историјата на Чешка.

Објавено на

часот

Сподели

Од вчера попладне од Прага пристигнуваат драматични снимки на кои се гледа како луѓето панично бегаат по познатиот Карлов мост во центарот на главниот град, се кријат во училниците и на рабовите на зградата на факултетот.

Сега се појави и снимка на која се гледа како студенти скокаат од зградата за да се спасат од масовниот убиец.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ