вторник, 5 март 2024

Студено беше утрото, во Берово и Лазарополе измерени нула степени

Објавено на

часот

Сподели

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови на места ќе има услови за краткотраен дожд и појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 22 степена.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Максималната температура ќе достигне 22 степена.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ