вторник, 18 јуни 2024

Стружанец тешко повреден откако со мотор излета од патот Струга – Дебар

Дваесет и шестгодишен стружанец е тешко повреден откако со мотоцикл излетал од патот Струга-Дебар. Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

Објавено на

часот

Сподели

„Вчера во 21.20 часот во ОВР Струга, пријавено е дека на регионалниот пат Струга – Дебар, во близина на Струга, мотоцикл кавасаки со струшки регистарски ознаки, управуван од В.М.(26) од Струга, излетал од патот. Во несреќата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Струга“, информираат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ